Kategorie
Bez kategorii

Na jakim sprzęcie pracują drukarnie w Krakowie?

Wiedza, kiedy wybrać druk offsetowy lub druk cyfrowy, zwykle zależy od następujących czynników:

– Jakość. Druk offsetowy jaki stosują drukarnie w Krakowie jest czasem wyższą jakością dla pokrycia gęstym atramentem stałym lub delikatnych gradientów (obszary zacieniowane). Nasz niezawierający chemii system płytek Heidelberg®, który wykorzystuje opatentowany hybrydowy wzór punktowy (hybryda ekranów stochastycznych i konwencjonalnych), dodatkowo eliminuje wzory mory i pasy związane z delikatnymi ekranami. Ponadto elementy wytwarzane za pomocą druku cyfrowego są bardziej podatne na „pękanie” po złożeniu, szczególnie jeśli są drukowane na zapasach masy okładki. Nowoczesne urządzenia do bigowania minimalizują to ryzyko, ale nadal należy o tym pamiętać. Jednocześnie jakość druku cyfrowego wykonywanego przez drukarnie w Krakowie znacznie się poprawiła, a niektórzy wolą jaskrawość kolorów cyfrowych. Kolor. Jeśli Twoja firma w Krakowie wymaga ścisłego przestrzegania kolorów Pantone® (PMS) lub „kolorów dodatkowych”, w miarę możliwości wybierz druk offsetowy. Druk cyfrowy jest zbliżony do kolorów PMS, ale prawdziwe kolory PMS to farby offsetowe, które zostały wstępnie zmieszane, aby zachować dokładny kolor przy każdym drukowaniu. Producenci urządzeń cyfrowych z Krakowa nieustannie poprawiają jakość wydruków cyfrowych, ale druk offsetowy, szczególnie przy użyciu kolorów atramentu PMS, z czasem zapewni bardziej spójne wyniki.

– Papier. Tradycyjnie sprzęt do drukowania offsetowego jaki używają drukarnie w Krakowie obsługuje większą różnorodność papierów, takich jak bardzo lekkie lub bardzo ciężkie materiały, oraz materiały z fakturą. Zazwyczaj prasy cyfrowe najlepiej nadają się do drukowania na papierach o standardowej gramaturze, ponieważ wiele funkcji wykańczania, takich jak składanie i zszywanie, wykonuje się w jednej linii. Drukowanie na papierach o dużej teksturze, takich jak len, układany lub filc, może wyglądać lepiej, gdy jest produkowany na maszynach offsetowych. (Toner stosowany w drukowaniu cyfrowym nie zawsze prawidłowo nakłada się na zapasy o wysokiej teksturze.) Z drugiej strony, producenci prasy cyfrowej poczynili ogromne postępy, przyjmując cięższe papiery i zapasy syntetyczne w ostatnich latach. Możemy teraz uruchomić do 18 punktów w stanie cyfrowym. Proste rodzaje papieru, takie jak papier dokumentowy, offset, błyszczący, matowy, indeks itp. Można drukować cyfrowo lub drukować offsetowo.

– Procesy specjalne również mają znaczenie. Opcje wykańczania, takie jak tłoczenie folii, wytłaczanie, specjalne powłoki itp., Zwykle lepiej nadają się do wydruków offsetowych. Atramenty / tonery cyfrowe nie są tak wrażliwe na ciepło i nacisk tłoczenia lub wytłaczania folii, ani na specjalne wykończenia, takie jak lakiery, powłoki wodne lub niektóre powłoki UV.

– Zmienne dane. Wiele projektów drukowania prowadzonych przez drukarnie w mieście Kraków obejmuje zmienne informacje, znane również jako dane zmienne, wykorzystywane na identycznych drukowanych odcinkach. Listy o różnych nazwach i adresach lub pocztówki z różnymi obrazkami dla różnych odbiorców są dobrym przykładem zmiennych danych. Druk cyfrowy jest lepszy w tego typu pracach, ponieważ zmiana obrazów jest znacznie łatwiejsza z arkusza na arkusz. Prędkość. Kiedy masz pośpieszny projekt, nic nie może pobić szybkości drukowania cyfrowego. W razie potrzeby możesz w ciągu kilku minut mieć ulotki lub wizytówki za pomocą prasy cyfrowej. Jednocześnie, jeśli potrzebujesz długiego wydruku elementu bez informacji o zmiennych, druk offsetowy może być znacznie szybszy po skonfigurowaniu prasy, ponieważ prasy offsetowe zwykle działają szybciej. Ponadto wiele nowoczesnych pras wykorzystuje suszarki lub specjalne powłoki, aby szybko wyschnąć druk w celu szybkiego wykończenia.

Czy drukowanie offsetowe jest lepsze niż drukowanie cyfrowe? Jest to pytanie, które wielu zadało wcześniej, a odpowiedź nie jest tak jasna i prosta, jak mogłoby się wydawać. Odpowiedź oczywiście brzmi „tak i nie”. Przyjrzyjmy się różnicom między drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym, aby zobaczyć, który z nich jest najważniejszy, jeśli chodzi o drukowanie materiałów marketingowych. Druk offsetowy istnieje już od ponad wieku, a przez dziesięciolecia był to najlepszy sposób na wydrukowanie niemal wszystkiego, co komercyjne: gazet, czasopism, broszur, reklam, pocztówek, broszur i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 1 =