Kategorie
Bez kategorii

Jakie typy rolek zjesz w restauracji sushi Bielany?

Podczas gdy tradycyjne japońskie sushi jest prostsze, mniej wystrojone i koncentruje się na rybach, jego amerykański odpowiednik bardziej koncentruje się na bułkach, zwieńczonych dużą ilością dodatków i sosów. To powiedziawszy, bez względu na wybrany styl, ważne jest, aby wiedzieć, co zamawiasz przed złożeniem zamówienia na sushi Bielany.

Technicznie nie sushi? Podczas gdy sushi Bielany to ryba podawana z ryżem i może być ozdobiona innymi składnikami, sashimi jest po prostu surową rybą, taką, jaka jest. Jest on krojony w długie prostokątne plasterki zwane „hira-zukuri” i może mieć na boku wasabi, sos sojowy i imbir jako towarzyszące przyprawy.

– Nigiri:
Nigiri to styl sushi Bielany, który powstaje poprzez ręczne formowanie kulki octu ryżowego i polewanie jej plasterkiem surowej ryby. Zwykle podaje się go z dwoma kawałkami i można go jeść rękami.

– Chirashi, co znaczy „rozproszone”, to miska octu ryżowego zwieńczona mieszanką surowej ryby (zazwyczaj wybór szefa kuchni) i różnych dodatków. Jest szybki, łatwy do zrobienia i wygodny do jedzenia. W Japonii polewy różnią się w zależności od regionu, w którym są podawane i często są spożywane w Hinamatsuri, Dniu Dziewczyny lub Dniu Lalki, szczególnym dniu w Japonii obchodzonym 3 marca.

– Maki:
Maki to cięte zrolowane sushi z restauracji na Bielanach, tradycyjnie wykonane z arkusza nori, owinięte wokół warstwy ryżu, warzyw i ryb, a następnie zwinięte za pomocą specjalnej maty bambusowej i pokrojone na 6-8 kawałków. Istnieje wiele rolek maki sushi, które możesz zamówić w różnych rozmiarach i stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 5 =