Kategorie
Bez kategorii

Osuszanie ścian Łódź z firmą Akma Polska!

Woda lub wilgoć w piwnicach pochodzi z dwóch źródeł. Jednym ze źródeł jest wilgotność w pomieszczeniu, która skrapla się na zimnych powierzchniach, podobnie jak krople wody powstają na zimnym napoju w wilgotny dzień. Druga to woda – lub para wodna – która pochodzi z zewnątrz. Woda deszczowa, topniejący śnieg lub woda gruntowa mogą nasycać glebę wokół fundamentu i wyciekać. Woda może przeciekać przez pęknięcia lub przenikać przez porowaty beton lub ściany murowane w postaci pary wodnej. Aby dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu, przyklej folię aluminiową do ściany piwnicy i sprawdź ją kilka dni później. Wilgoć na zewnętrznej powierzchni folii wskazuje na wysoką wilgotność w pomieszczeniu. Wilgoć za folią oznacza, że ​​wilgoć przecieka przez ściany.

Pozbądź się nadmiernej wilgotności wykonując osuszanie ścian Łódź. Wyeliminowanie źródeł wilgotnego powietrza pomoże wysuszyć piwnicę. Uszczelnij szczelne otwory wentylacyjne suszarki taśmą foliową, aby zapobiec przedostawaniu się niechcianego wilgotnego powietrza do piwnicy. Nie używaj tylko taśmy izolacyjnej; w końcu odpadnie. Dodaj wentylator odpowietrzający do łazienki w piwnicy i upewnij się, że rodzina włącza go podczas pryszniców. Trzymaj okna piwnicy zamknięte podczas wilgotnej pogody, a osuszanie ścian Łódź z pewnością przebiegnie sprawniej. A jeśli nadal dochodzi do kondensacji na chłodnych powierzchniach, uruchom osuszacz, aby obniżyć wilgotność w pomieszczeniu.

Naprawa nieszczelności fundamentu: zatkaj otwory i pęknięcia w fundamencie aby osuszanie ścian Łódź miało sens! Otwory i pęknięcia w fundamencie mogą przepuszczać wilgoć i wodę do piwnicy. Podłączenie ich prawdopodobnie nie rozwiąże wycieków z piwnicy, ale pomoże. Cement hydrauliczny świetnie nadaje się do łatania dziur w fundamencie, ponieważ można go ustawić nawet pod wodą, i rozszerza się, gdy uszczelnia otwór i blokuje zatyczkę na miejscu. Użyj zimnego dłuta lub szlifierki kątowej wyposażonej w tarczę do cięcia kamienia lub diamentowe ostrze, aby powiększyć otwór lub pęknąć w odwrócone „V” z wąską częścią „V” na powierzchni ściany. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu dotyczącymi mieszania i używania cementu hydraulicznego. Jeśli chcesz poznać szczegóły odnośnie osuszania ścian i fundamentów, koniecznie skontaktuj się z firmą Akma Polska z Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 5 =