Kategorie
Bez kategorii

Pióro i długopis Waterman – sprawdź co lepsze?

Wierzcie lub nie, wynalazek pióra wiecznego był rewolucją, która zniszczyła ziemię, równoważną Walkmanowi lub iPodowi. Możliwość ciągłego pisania, posiadania długopisu Waterman ze sobą wszędzie i bez konieczności noszenia ze sobą małej butelki z atramentem była luksusem niespotykanym przed wynalezieniem pióra wiecznego. Teraz możesz mieć przy sobie długopis Waterman, który nie tylko nie narobiłby bałaganu, ale możesz wybierać spośród stylizowanych i artystycznych wyborów, od drewnianych wiecznych piór do ceramicznych i metalowych piór wiecznych. W XIX wieku rozwój wiecznego pióra, który był w różnych stadiach rozwoju na całym świecie od X wieku, w końcu osiągnął punkt masy krytycznej. W połowie 1800 roku stały się bardziej powszechne i niezawodnie zaprojektowane (podobnie jak dzisiaj iPod).

Pióro wieczne vs długopis Waterman:
To ma sens, że wieczne pióro stało się tak popularne. Ogromną zaletą było to, że używanie pióra wiecznego było mechanicznie bardzo podobne do pisania za pomocą pióra lub trzciny, więc praktycznie nie było krzywej uczenia się.

Aby zrozumieć, jak używać pióra wiecznego, musisz także zrozumieć, czym jest stalówka, co robi i jak działa. Stalówki mogą być wykonane z wszystkiego, od trzciny roślinnej po kości ptaków, stali i złota. Stalówka jest końcówką pióra, która kontroluje i kieruje przepływ atramentu, i jest niewątpliwie najważniejszą częścią pióra. Stalówka jest precyzyjnie pocięta na dwie osobne części, które po naciśnięciu na papier oddzielą się i pozwolą grawitacji na przeciągnięcie tuszu przez otwór. wieczne pióro z bliska Bez względu na to, czy korpus pióra wiecznego jest drewniany, ceramiczny czy z litego złota, pióro będzie pisać w ten sam sposób. Bardziej znaczący wpływ na rzeczy będzie miał materiał użyty w stalówce, którym może być złoto, platyna, stal lub inne metale. W połowie XIX wieku masowa produkcja stalówki była silna. Obniżyło to koszt stalówki – czyniąc ją dostępną dla zupełnie nowej klasy ludzi – i przygotowało grunt pod rozwój wiecznego pióra. Pozostałe dwie części pióra, tusz i zbiornik, są ważne, ale mniej lub bardziej oczywiste. Atrament maluje linie na papierze, a zbiornik utrzymuje atrament tak, że nie potrzebujesz puli – działa więc jak zwykły długopis od Waterman.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =