Kategorie
Bez kategorii

Obróbka i modernizacja CNC

Oprogramowanie do monitorowania maszyny może być wbudowane w oprogramowanie DNC lub MDC lub zakupione osobno. Dzięki rozwiązaniom do monitorowania maszyn dane maszyny, takie jak konfiguracja, środowisko wykonawcze i przestoje, są automatycznie gromadzone i łączone z danymi ludzkimi, takimi jak kody przyczyn, aby zapewnić zarówno historyczne, jak i bieżące zrozumienie przebiegu zadań.

Nowoczesne maszyny CNC, których możliwa jest modernizacja cnc, gromadzą aż 200 rodzajów danych, a oprogramowanie do monitorowania maszyn może sprawić, że będą one przydatne dla wszystkich, od hali produkcyjnej po najwyższe piętro. Firmy takie jak Cim-el oferują oprogramowanie, które pobiera dane z dowolnego rodzaju maszyny CNC i wprowadza do standardowego formatu bazy danych, który można wyświetlać na znaczących wykresach i wykresach.

Obecnie wiele nowych obrabiarek CNC jest wyposażonych do dostarczania danych w tym formacie dzięki czemu możliwa jest modernizacja cnc. Starsze maszyny mogą nadal dostarczać cennych informacji za pomocą adapterów jeśli przeszły wspomnianą modernizację. Monitorowanie maszyn do maszyn CNC stało się głównym nurtem w ciągu ostatnich kilku lat, a nowe rozwiązania programowe są ciągle w fazie rozwoju.

Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów maszyn których możliwa jest modernizacja cnc. Maszyny CNC to obrabiarki, które tną lub przenoszą materiał zgodnie z zaprogramowaniem w sterowniku, jak opisano powyżej. Rodzaj cięcia może się różnić od cięcia plazmowego do cięcia laserowego, frezowania, frezowania i tokarek. Maszyny CNC mogą nawet podnosić i przenosić przedmioty na linii montażowej. Poniżej znajdują się podstawowe typy maszyn CNC:

– Tokarki: Ten typ CNC obraca obrabiany przedmiot i przesuwa narzędzie tnące do obrabianego przedmiotu. Podstawowa tokarka jest 2-osiowa, ale można dodać wiele innych osi, aby zwiększyć złożoność cięcia. Materiał obraca się na wrzecionie i jest dociskany do narzędzia szlifierskiego lub rzeźbiarskiego, które tworzy pożądany kształt. Tokarki służą do tworzenia symetrycznych obiektów, takich jak kule, stożki lub cylindry. Wiele maszyn CNC jest wielofunkcyjnych i łączy wszystkie rodzaje cięcia.

– Routery: Routery CNC są zwykle używane do cięcia dużych wymiarów w drewnie, metalu, arkuszach i tworzywach sztucznych. Standardowe routery działają na współrzędnych 3-osiowych, dzięki czemu mogą ciąć w trzech wymiarach. Można jednak również kupić maszyny 4,5 i 6-osiowe do modeli prototypowych i skomplikowanych kształtów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + eighteen =