Kategorie
Bez kategorii

Jak starać się o odszkodowania Katowice?

Jeśli brałeś udział w wypadku samochodowym i chcesz złożyć wniosek o odszkodowania Katowice, ta broszura pomoże ci zrozumieć, jak działa proces roszczeniowy.

W nieszczęśliwym przypadku, gdy będziesz uczestniczyć w wypadku samochodowym, który spowodował obrażenia lub uszkodzenie mienia, będziesz musiał złożyć reklamację w firmie ubezpieczeniowej. Poniższe informacje mają na celu poprowadzić Cię przez proces likwidacji szkód. Niniejsza broszura nie jest dokumentem prawnym iw żaden sposób nie zmienia ani nie zastępuje Twojej polisy ubezpieczeniowej samochodu. Aby uzyskać więcej informacji na temat swojej konkretnej sytuacji, porozmawiaj ze swoim agentem ubezpieczeniowym, brokerem lub przedstawicielem firmy dzięki której będziesz mógł starać się o odszkodowania Katowice.

Zgłoś wypadek swojemu brokerowi, agentowi lub firmie ubezpieczeniowej!
Gdy bierzesz udział w wypadku samochodowym, który wiąże się z obrażeniami ciała lub uszkodzeniem mienia, musisz zgłosić go swojemu agentowi ubezpieczeniowemu, brokerowi lub firmie ubezpieczeniowej w ciągu siedmiu dni, niezależnie od tego, kto ponosi winy. Jeśli nie jesteś w stanie zgłosić wypadku w ciągu siedmiu dni, zgłoś go jak najszybciej po tym. Jeśli nie zgłosisz wypadku w rozsądnym terminie, Twoja firma ubezpieczeniowa może nie być zobowiązana do uznania Twojego roszczenia o odszkodowania Katowice.

Co się dzieje po złożeniu roszczenia w firmie ubezpieczeniowej z Katowic? Po zgłoszeniu roszczenia skontaktuje się z Tobą rzecznik szkód przypisany do Twojego pliku. W niektórych przypadkach likwidator będzie chciał spotkać się z Tobą osobiście; w innych przypadkach cała reklamacja zostanie załatwiona telefonicznie. Aby poprzeć swoje roszczenie, możesz również zostać poproszony o wypełnienie formularza roszczenia, znanego również jako formularz dowodu utraty (oświadczenie złożone pod przysięgą na poparcie roszczenia). Twój likwidator szkód określi zakres, w jakim roszczenie jest objęte polisą ubezpieczeniową, wyjaśni zakres ochrony zapewniany przez polisę i pomoże przeprowadzić Cię przez cały proces roszczenia. Jeśli masz jakieś pytania lub jest coś w Twojej polisie lub twierdzenia, czego nie rozumiesz, poproś o wyjaśnienia do rzeczoznawcy roszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 9 =