Kategorie
Bez kategorii

Carports aus polen, czyli tartak z Polski

Praca w tartaku Carports aus polen to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów. Ogromne ciężary i spadające, toczące się lub przesuwane kłody mogą być bardzo niebezpieczne. Sprzęt tartaczny w miejscu jakim jest Carports aus polen może być również niebezpieczny, szczególnie gdy pracownicy używają maszyn w niewłaściwy sposób lub bez odpowiednich zabezpieczeń.

Zagrożenia związane z tartakiem są jeszcze bardziej niebezpieczne w świetle warunków środowiskowych, takich jak nierówny, niestabilny lub nierówny teren, niesprzyjająca pogoda lub odizolowane miejsca pracy, w których ośrodki zdrowia nie są natychmiast dostępne. W przypadku źródła drewna, a także dochodowego przedsiębiorstwa, przenośny tartak może być kluczowym elementem wyposażenia gospodarstwa. Sezonowość rolnictwa oznacza, że ​​są okresy przestoju i niskich dochodów, i zawsze istnieją projekty budowlane, które obejmują zakres od wymiany kilku desek na werandzie do budowy stodoły.

Moje pierwsze doświadczenie z tartakiem Carports aus polen miało miejsce na początku lat 80-tych, kiedy asystowałem przy starym traku tarczowym prowadzonym za pomocą płaskiego pasa napędzanego traktorem. Oprócz oczywistego zagrożenia związanego z pracą w pobliżu nieosłoniętego pięciostopowego ostrza, które od czasu do czasu rzucało kawałki drewna wielkości pięści w przypadkowych kierunkach, młyn miał paskudny zwyczaj rzucania pasem (który również nie posiadał osłony bezpieczeństwa). Kaski i ochronniki słuchu były czymś niespotykanym. W jakiś sposób udało mi się zachować wszystkie części ciała i część mojego słuchu w stanie nienaruszonym, frezując wystarczającą ilość drewna, aby zbudować pasywny słoneczny dom typu post-and-beam, w którym moja żona i ja wychowaliśmy naszą rodzinę (i nadal mieszkamy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thirteen − six =