Kategorie
Bez kategorii

Powolne osuszanie budynków – skuteczne czy nie?

Powodzie 2012 – wydarzenia te uwydatniły potrzebę zasięgnięcia porady u wykonawców posiadających specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie rekultywacji powodzi przy zajmowaniu się nieruchomościami zniszczonymi przez powódź. 53117G81 Odzyskiwanie i osuszanie budynków zalanych jest złożonym procesem, który będzie wymagał współpracy wielu specjalistów. Zrozum źle, a sześć miesięcy później w nieruchomości może pojawić się poważny problem z wilgocią, zwiększający niepokój mieszkańców, którzy być może będą musieli opuścić swój dom po raz drugi. W tym artykule przedstawiono zasady osuszania budynków, aby umożliwić szybsze ponowne zajęcie budynków i znacznie ograniczyć potencjalne przyszłe problemy. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek badań budynku konieczne jest ustalenie charakteru powodzi.

Obecność ścieków, zanieczyszczeń chemicznych lub biologicznych lub mułów, piasku i gleby w wodzie powodziowej będzie decydować o sposobie zarządzania odzyskiem. Wysokość osiągnięta przez wodę i jej prędkość przepływu wewnątrz i wokół budynku również należy traktować jako wodę powodziową, a niesione z nią zanieczyszczenia mogą wywierać ekstremalny nacisk na konstrukcję budynku.

Oprócz charakteru powodzi konieczne jest również zrozumienie konstrukcji budynku. Woda wpływa na różne materiały na różne sposoby. Beton i cegła są bardzo odporne na uszkodzenia przez wodę i wystarczy im osuszanie budynków, a drewno może być odporne na krótkotrwałe zwilżanie, ale gnije, jeśli pozostaje mokre przez długi czas. Gęste materiały zatrzymują mało wody, ale osuszanie budynków następuje powoli, podczas gdy materiały porowate mogą zatrzymywać duże ilości wody, ale często można je szybko wysuszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen + 18 =