Kategorie
Bez kategorii

Agroturystyka Kościerzyna – noclegi, wyżywienie i moc atrakcji

Agroturystyka Kościerzyna znana jest jako sposób identyfikacji i realizacji różnorodnych atrakcji rolniczych i pozarolniczych występujących na terenach wiejskich. Niniejsze opracowanie ma na celu zbadanie głównych determinant rozwoju agroturystyki w Iranie. Dane uzyskano za pomocą badań terenowych i wywiadów ze 115 próbnymi rolnikami z terenów, w których obecnie świadczone są usługi agroturystyczne.

Korzystając z wielomianowego modelu logitowego, oszacowano wpływ teoretycznie oczekiwanych zmiennych. Wyobraź sobie, że spędzasz trochę czasu na wsi z dala od hałaśliwego, zakurzonego miasta, angażując się w działalność rolniczą i odkrywając lokalną kulturę. Ten rodzaj turystyki nazywany jest agroturystyką Kościerzyna. Według danych Światowej Organizacji Turystyki możliwości turystyczne na obszarach wiejskich są coraz większe. Według specjalistów tendencja ta wynika z zainteresowania ludzi w średnim wieku spędzaniem wakacji w cichym i mniej zanieczyszczonym powietrzu. Ten rodzaj turystyki jest bardziej dostępny finansowo i szczególnie nadaje się na krótkie wakacje ze względu na bliskość obszarów wiejskich do miast.

Rozwój agroturystyki w Europie rozpoczął się w latach 60. XX wieku w regionie Toskanii we Włoszech. W 1985 roku rząd Włoch opracował ustawę o agroturystyce, która wskazywała na odnowienie opuszczonych budynków i domów na wsi. Prawo to stworzyło nowe możliwości dla tych, których głównym źródłem dochodu była działalność rolnicza. Agroturystyka Kościerzyna ożywiła różne regiony kraju. Turyści na Kaszubach mogli odpocząć w otoczeniu winnic, plantacji oliwek lub innych tradycyjnych i wyjątkowych produktów włoskich. Rząd powinien zwrócić szczególną uwagę na programy mające na celu zwiększenie wiedzy rolników na temat różnych zalet agroturystyki. Wynik wskazuje również na bezpośredni wpływ zróżnicowanych upraw i usług na prawdopodobieństwo zaangażowania się w działalność agroturystyczną. Zwiększenie ilości upraw i usług w gospodarstwie generuje większą atrakcyjność turystyczną i może prowadzić do rozwoju agroturystyki. Ponadto wielkość gospodarstwa ujawniła ten sam związek, podczas gdy wiek rolników ma negatywny wpływ na podaż agroturystyki w Kościerzynie na Kaszubach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + fourteen =