Ogrody Egipt

Z ponad 20 milionami mieszkańców Kair może wydawać się hałaśliwym i zatłoczonym miastem miejskim. To może być prawda, ale oto niektóre z różnych parków i ogrodów w mieście w których odwiedzający mogą znaleźć piękno i spokój pośród zgiełku miasta.

International Park
Ten park ma nazwę International, ponieważ niektóre z jego kwiatów, drzew i zwierząt pochodzą z różnych krajów na całym świecie. Jedno z jego wejść ma flagi krajów reprezentowanych w ogrodzie. International Park oferuje przejażdżkę pociągiem, podczas której zwiedzający mogą zwiedzać różne części w ciągu 15 minut. W parku znajduje się także teatr, a także mini zoo, w którym muzeum zawiera zmumifikowane ciała i szkielety zwierząt z małą tablicą informacyjną dla każdego z nich.

Ogród Al Horreya
Położony w Zamalku naprzeciwko Kairskiej Opery i Ogrodu Al Andalus ogród Al Horreya słynie z unikatowych jedenastu posągów bardzo ważnych postaci, które wywarły znaczący wpływ i pozytywnie zmieniły ich kraje. Posągi w Al Horreya, co oznacza wolność, obejmują Ahmeda Shawky’ego, księcia poetów, Talaata Harba Bashę, wielkiego egipskiego ekonomistę i Hafeza Ibrahima, poetę Nilu. Inni to wspaniali ludzie z Meksyku, Ekwadoru, Wenezueli i innych krajów Ameryki Łacińskiej. Większość tych posągów była prezentami dla Egiptu z krajów, które reprezentują. Al Horreya oferuje ścieżkę z czerwonej cegły przez różne części, palmy i świeżą zieloną trawę, dzięki czemu można uciec od zgiełku i tłumu Kairu.

Ogród Akwarium Groty
Ogród Akwarium Groty – zwany także Ogrodem El Gabalaya po nazwie ulicy, na której się znajduje – został zbudowany w 1867 r. Przez Khedive Ismail, wicekróla Egiptu i Sudanu. Unikalne ze względu na swoje piękno architektoniczne formacje ogrodowe wykonane są z gliny, która wygląda jak skrzela. Ogród Akwarium Groty ma wiele podziemnych grot, w których żyły różne unikalne rodzaje ryb z Nilu i innych miejsc. Chociaż liczba ryb spadła, a niektóre z grot leżą puste, w ogrodzie nadal można spotkać rzadkie ryby, które warto obejrzeć. Oprócz ryb, bogatą kolekcję różnych rodzajów drzew i kwiatów nazywa się również domową grotą akwarystyczną. Ogród został opisany w kilku filmach jako romantyczne miejsce od 1956 roku.

Wyspa Gezira
Położone na Nilu w środkowym Kairze trzy mosty łączą wyspę Gezira po drugiej stronie rzeki. Wyspa została po raz pierwszy nazwana „Ogród roślin”, ponieważ miała wyjątkową różnorodność roślin z całego świata. Część północna – znana jako Zamalek – jest jedną z najbogatszych dzielnic Kairu i jedną z najbardziej atrakcyjnych atrakcji dla turystów, jak i Egipcjan. Oprócz naturalnego piękna i zieleni na wyspie, istnieje wiele miejsc do odwiedzenia, takich jak Wieża Kairska, Opera w Kairze i klub sportowy Gezira. Znajduje się w nim również wiele ambasad i firm, najlepsze hotele i najlepsze szkoły, dlatego wyspa jest bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia w Kairze.

Ogród Al-Andalus
Formalnie znany jako Ogród El Tahrir, Al-Andalus znajduje się na końcu Zamalek między Qasr El Nil i mostami 6 października. Zbudowany przez Zulfaqara Bashę w 1935 roku, który pierwotnie zaprojektował go jako część królewskiej rezydencji Khedive Ismail, ogród jest wyjątkowy w stylu andaluzyjsko-architektonicznym. Można to zobaczyć w projekcie wejścia, a także w łukach w stylu andaluzyjskim. Posągi obejmują posągi niektórych faraonów, lwów i jednego Ahmeda Shawky’ego, „księcia poetów”. W parku znajdują się również różnego rodzaju palmy i porośnięte winoroślą pergole. Spacer po naturze z zapierającym dech w piersiach widokiem Nilu, atrakcyjnym naturalnym pięknem i unikalną sztuką architektoniczną, ogród Al-Andalus to doskonała ucieczka, aby cieszyć się mieszanką odmiennych kultur, ludzkich cywilizacji i natury.

Japoński ogród
Ogród japoński, znajdujący się w Helwan w Kairze, został zbudowany w 1917 roku przez egipskiego architekta Zulfaqara Bashę, aby reprezentować kultury Wschodu. Pełen stawów rybnych, wzgórz, kanałów i różnorodnych drzew ogród słynie z unikalnych rzeźb. Na przykład ponad 30 posągów Buddy – w tym słynny posąg Buddy siedzący nad kwiatem lotosu – i trzy posągi słoni zdobią ogród. Jezioro zawiera posąg trzech mądrych małp i ich przysłowiową zasadę: „Nie patrz zła, nie słuchaj zła, nie mów zła”. Przed tym jeziorem stoi kolejna statua mistrza siedzącego z 48 uczniami, aby nauczyć ich buddyzmu. Oprócz posągów w ogrodzie jest także promenada otoczona latarniami, wysoka pagoda – świątynia buddyjska – i altana, w której występują niektóre zespoły.

Ogród Leśny
Ogród Ormana, jeden z najsłynniejszych ogrodów botanicznych w Egipcie, został zbudowany za rządów Khedive Ismaila w 1875 r. Rozkazał francuskim architektom go zbudować, ponieważ chciał dostarczyć różne rodzaje owoców i warzyw do pałacu królewskiego. Ten ogród, przywieziony z różnych części świata, w tym Europy i Chin, gościł ponad 150 rodzajów kwiatów i ponad 500 rodzajów rzadkich roślin. To sprawia, że ​​ogród jest idealnym gospodarzem słynnego corocznego wiosennego festiwalu, który przyciąga odwiedzających w marcu i kwietniu. Zajmujący około 28 akrów ogród ma również staw z drewnianym mostem, który rozciąga się nad nim. Orman, po turecku dla lasu, znajduje się na zachód od Nilu, na wschód od Uniwersytetu w Kairze, obok zoo w Gizie.